• Dzień Języków - Dwujęzyczni działają

• 09.12.2023 06:51
        • 8.12.2023
          W czwartek 7 grudnia ponad 50 uczniów z siedmiu zgierskich szkół podstawowych wzięło udział w "Dniu Języków - Dwujęzyczni działają ". W ramach tego wydarzenia uczniowie wzięli udział m.in. w interaktywnym przedstawieniu w języku angielskim. Wykazali się również ogólną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych rozwiązując quiz na Kahootcie.
          Kolejnymi zadaniami było dopasowanie połówek idiomów, odgadywanie języków i poznawanie tzw. "fałszywych przyjaciół" w języku angielskim i niemieckim. Wisienką na torcie było odgadywanie tytułow i wykonawców słyszanych utworów. Na koniec wszyscy wzięli udział w Kole Fortuny gdzie każdy los wygrywał.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i pysznego poczęstunku. Urząd Miasta Zgierza przekazał nagrody w postaci modelu Domu Tkacza do składania. Bardzo dziękujemy.