• IX Szkolne Czytanie "Opowieści Wigilijnej"

• 11.12.2023 07:35
        • 10.12.2023
          Niesamowite widowisko przygotowane przez Uczniów i Nauczycieli, na podstawie świątecznej powiastki Dickensa, zgromadziło bardzo liczną widownię. Fantastyczne scenki teatralne, przeplatane i dopełniane fragmentami utworu oraz bajecznymi układami tanecznymi i bożonarodzeniowymi piosenkami w wykonaniu szkolnego zespołu i solistów, wywarły na widzach wspaniałe wrażenie.
          Owacjom na stojąco nie było końca. Serdecznie dziękujemy za ciekawe interpretacje czytanych fragmentów: Naczelnikowi Wydziału Edukacji i Młodzieży Miasto Zgierz, Panu Markowi Lipcowi, Zastępczyni Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży, Pani Małgorzacie Bujalskiej, Dyrektor Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa, Pani Dorocie Abramczyk, Panu Piotrowi Cieńskiemu- naszemu absolwentowi, poecie i dziennikarzowi, Przewodniczącemu Rady Rodziców SP6, Panu Piotrowi Piwońskiemu, Przewodniczącej Samorządu Szkolnego, Wiktorii Misztal oraz nauczycielom: Pani Dyrektor Halinie Sypce, Pani Wicedyrektor Małgorzacie Mirowskiej, Pani Katarzynie Okurowskiej i Panu Igorowi Krawczykowi.

Za rewelacyjny scenariusz i reżyserię w mistrzowskim wykonaniu wielkie brawa i podziękowania należą się Pani Krzysztofie Plucińskiej. Eteryczne tancerki i tancerz zostali przygotowani przez Panią Katarzynę Rajtar-Graczyk. Oprawa muzyczna, występ zespołu i solistów to dzieło Pani Katarzyny Szczepańskiej, a wszystko to wydarzyło się przy klimatycznej scenografii Pani Joanny Sujeckiej. Wszystkim należą się gorące podziękowania.

Nie byłoby tego wszystkiego bez naszych utalentowanych Uczniów. To Wy stworzyliście to przedstawienie i jego czarodziejski klimat. Jesteśmy z Was dumni.
        • Wielkie dzieło dokonało się w kuluarach. Pani Aleksandra Cieplińska wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, przygotowała kiermasz ozdób świątecznych i innych rozmaitości. Wszystko to dla naszego absolwenta Kuby, który dochodzi do zdrowia po bardzo ciężkim wypadku. Dziękujemy Wszystkim Zakupowiczom. Informujemy, że kiermasz będzie kontynuowany w najbliższym tygodniu. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym X Czytaniu Opowieści Wigilijnej