• Projekt realizowany
        w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna w akcji 1 Mobilność edukacyjna, Mobilność kadry edukacji szkolnej
        w Szkole Podstawowej nr 6 im. J. Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Sportowymi
        pod nazwą “Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu – miejsce, gdzie pasja spotyka się z doświadczeniem”

Przyznana kwota: 22 218,00 Euro
        Czas realizacji: 2017 – 2019

Jobshadowing w Danii

W dniach 22-28 października 2018r. w ramach programu Erasmus +, a konkretnie mobilności zagranicznej typu Jobshadowing nauczyciele: Małgorzata Mirowska – wicedyrektor i nauczyciel j.polskiego, Małgorzata Stasińska – nauczyciel j.angielskiego i Paulina Bujalska – psycholog szkolny uczestniczyli w wyjeździe do szkoły w Danii. Nauczyciele obserwowali przez 5 dni swoich kolegów ze szkoły w Skodstrup.

Program wizyty zawierał:

- zapoznanie się z systemem edukacji w Danii
        - obserwowanie pracy duńskich nauczycieli
        - prezentacja Polski i Zgierza
        - prezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu
        - nawiązanie kontaktów z nauczycielami i uczniami z Danii
        - zapoznanie z nowoczesnymi metodami pracy.

Mobilność edukacyjna w Portugalii

W dniach 22 – 27 lipca 2018 roku kolejni nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w mobilności edukacyjnej w Portugalii, tym razem w Porto. Razem z nauczycielami z Finlandii, Belgii oraz Węgier, nauczycielki matematyki Karolina Skupińska i Agata Czarnecka wzięły udział w kursie „Learning Together”, podczas którego dowiedziały się, jak korzystać z interaktywnych ośrodków naukowych i mobilnych aplikacji w kontekście edukacyjnym.

Outdoors education for ALL!

W dniach 16 – 20 lipca 2018 roku odbyła się kolejna mobilność edukacyjna kadry nauczycieli z naszej szkoły tym razem w Portugalii w Lisbonie. Nauczycielki języka angielskiego Elżbieta Leniart i fizyki Aleksandra Balcerska wzięły udział w kursie „Outdoors education for ALL!” dotyczącym edukacji poza murami szkoły wraz z nauczycielami z Finlandii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Słowenii, Rumunii i Włoch. Pięciodniowe szkolenie oparte było na aktywnościach i działaniach angażujących uczniów w naukę ale poza salami lekcyjnymi.

Interactive Teaching

Również w ramach programu Erasmus + w dniach 5 – 9 marca 2018 roku panie Jolanta Jóźwiak i Katarzyna Wojcieszek – nauczycielki języka angielskiego, uczestniczyły w mobilności zagranicznej. Było to 5-ciodniowe szkolenie dotyczące nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem zasobów internetowych, które odbywało się w Konstancji (Niemcy) i w Zurychu (Szwajcaria).

Nasze koleżanki przez pięć dni poznawały nowoczesne metody nauczania, programy internetowe ułatwiające i uatrakcyjniające nauczanie.  W szkoleniu uczestniczyły również nauczycielki z Grecji i Włoch, z którymi  wymieniły się doświadczeniami oraz nawiązały kontakty. Zaprezentowały Polskę i Zgierz oraz  przedstawiły Szkołę Podstawową nr 6 w Zgierzu.

Jobshadowing w Portugalii

W ramach programu Erasmus + w dniach 5 – 9 marca 2018 roku kolejni nauczyciele: Aleksandra Balcerska – nauczyciel fizyki, Agata Czarnecka – nauczyciel matematyki i Elżbieta Leniart – nauczyciel języka angielskiego uczestniczyli w mobilności zagranicznej tym razem typu Jobshadowing.

Przez 5 dni obserwowali swoich kolegów ze szkoły Escola Dr. Mario Sacramento w Aveiro w Portugalii.  W programie wizyty znalazły się między innymi:

- zapoznanie się z systemem edukacji w Portugalii

- obserwowanie pracy portugalskich nauczycieli

- prezentacja Polski i Zgierza

- prezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu

- nawiązanie bliższych kontaktów z nauczycielami i uczniami

- zapoznanie z nowoczesnymi metodami pracy

Szkolenie z metody CLIL

W dniach od 19 do 23 lutego 2018 roku w Pradze odbyła się pierwsza z mobilności związana z realizowanym w naszej szkole projektem Erasmus+. Dwóch nauczycieli wychowania fizycznego, p. Michał Basta i p. Krzysztof Kaźmierczak, wraz z nauczycielami z Portugalii, Łotwy i Słowacji, brało udział w tygodniowych warsztatach związanych z metodą CLIL.

CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning jest metodą nauki języków obcych na różnych przedmiotach nauczanych w szkole. Opiera się na naturalnym przyswajaniu słownictwa i umiejętności komunikacyjnych w oparciu o wykorzystanie technik aktywizujących uczniów oraz używanie nowych technologii.