• - Projekt „21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games” – w sektorze Edukacja Szkolna w akcji 2 Partnerstwo Strategiczne (KA229) we współpracy z krajami partnerskimi: Hiszpania, Grecja, Portugalia, Turcja, Włochy. Przyznana kwota dofinansowania: 32 088,00 Euro, czas realizacji 2020 – 2022.


        Włochy - dzień 5

        To już przedostatni dzień naszej włoskiej przygody! Od rana odbyły się ciekawe zajęcia. Najpierw warsztaty plastyczne, a następnie zajęcia na świeżym powietrzu, czyli jak mówi tytuł naszego projektu: "Tradycyjne gry i zabawy na świeżym powietrzu". Brali w nich udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Na zakończenie każdy dostał olimpijski medal.

          


        Włochy - dzień 4

        Czwarty dzień przywitał nas pięknym słońcem. Udaliśmy się do zakonu Cystersów w pobliskim Fossanova.
        Klasztor Ren słynie jako miejsce śmierci wielkiego myśliciela Św. Tomasza z Akwinu. Następnie udaliśmy się do miejscowości Terracina, na Morzem Tyrreńskim. Stąpaliśmy po najstarszej ulicy Europy: Via Apia, która łączyła Rzym z południowymi prowincjami Włoch.

            


        Włochy - dzień 3

        Kolejny dzień, kolejne przygody. Mówią, ze wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i tam też nas dziś zaprowadziły! Koloseum, Forum Romanum, Muzeum Narodowe, Fontanna di Trevi, Hiszpańskie Schody, Watykan to tylko cześć miejsc jakie mogliśmy podziwiać podczas dzisiejszej wycieczki! Włoscy przyjaciele zapewnili nam moc atrakcji. To co zobaczyliśmy pozostanie w naszych głowach i sercach na zawsze! A smaku przepysznej carbonary i włoskich gelato nie zapomnimy nigdy!

           


        Włochy - dni 1 i 2

        To już przedostatnia odsłona projektu w ramach programu Erasmus + pod tytułem "21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games". W poniedziałek dzielna szkolna Ekipa w składzie: Lidka, Julcia i Lidka, pod wodzą pań: Małgorzaty Stasińskiej i Karoliny Skupińskiej, zawitała do słonecznej Italii. Po męczącej podróży, która zakończyła się tuż przed północą, wszyscy z przyjemnością położyliśmy się do łóżek, aby we wtorek powitać nowy, słoneczny dzień.

          


        Turcja - dzień 5

        Niestety to już ostatni dzień naszej wielkiej tureckiej przygody…dziś zwiedziliśmy meczet, który zachwycił nas swoim urokiem i wielkością. Następnie wybraliśmy się do niedalekiego parku, gdzie realizowaliśmy nasz projektowy program - poznaliśmy kolejne tradycyjne gry i zabawy. Było bardzo sympatycznie. Było wesoło. Było radośnie i z niecierpliwością czekamy na wieczór i farewell party.

          


        Turcja - dzień 4

        Dzisiejsza wycieczka przygotowana przez naszych tureckich gospodarzy była spełnieniem marzeń wielu osób. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Kapadocji! To niesamowite miejsce stworzone przez naturę a częściowo przez człowieka, zachwyciło nas niesamowicie. Zwiedziliśmy miasto podziemne, widzieliśmy Three Beauties,  Valley of Pigeons oraz odwiedziliśmy warsztat, gdzie wykonywane są gliniane naczynia. Niektórzy mogli nawet spróbować utoczyć własne naczynie, co nie należy do najprostszych spraw. Działo się wiele a my chcemy Wam tylko jedno powiedzieć- życzymy, by każdy mógł choć raz zawitać do tej magicznej krainy!

          


        Turcja - dzień 3

        Dzisiejszy dzień spędziliśmy pod znakiem sportu i tradycyjnych gier które są tematem przewodnim naszego projektu. Mamy tę moc.
        Wizyta w Muzeum w Adanie była niesamowitym przeżyciem. Oglądaliśmy cenne wykopaliska z wielu epok, podziwialiśmy przepiękne mozaiki a wieczorem znów zajmowaliśmy integrowaniem w naszych rodzinach goszczących…czas szybko płynie i już wiemy że w piątek popłynie wiele łez podczas pożegnania.

           


        Turcja - dzień 2

        Jeszcze nie ostygły silniki samolotów, którymi przylecieliśmy, a my już w pełnym szyku, razem ze wszystkimi ekipami ruszyliśmy szlakiem pod tytułem Adana. Punkt pierwszy dnia to ciekawe spotkanie z Merem Miasta w Magistracie. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych informacji na temat naszego miejsca przebywania. Następnie odwiedziliśmy Szkołę Gospodarzy.

        Rewelacyjny pokaz tureckich tańców narodowych w wykonaniu Uczniów oraz smakowity poczęstunek, przygotowany z sercem przez Mamy, pokazał bogactwo tradycji Turcji. Pan Dyrektor Szkoły i Nauczyciele stanowią przesympstyczne grono. Czujemy się tutaj jak w naszej Szkole. Adana jest niesamowita. Spacer po Mieście trochę nas zmęczył, ale z radością "myszkowaliśmy" po jego zakamarkach i sklepikach. Kebab z Adany! To jest to! Wpadajcie do nas! Musicie tego spróbować! A teraz czas na odpoczynek!

          


        Turcja - dzień 1

        Taki był pierwszy dzień naszej mobilności. Dwa samoloty, mnóstwo wrażeń, niektórzy pierwszy raz lecieli samolotem, i wreszcie spotkanie z naszymi dawno niewidzianymi kolegami z Turcji. To był ciężki dzień ale przygoda dopiero się zaczyna.

          


        Polska - finał

        Każda mobilność, w każdym państwie kończy się uroczystością wręczenia certyfikatów projektowych. Zazwyczaj, jako miejsca certyfikacji, wybierane są niezwykłe i ciekawe zakątki. My zaprosiliśmy naszych Gości do urokliwego miejsca w Łodzi, które jest dawną dziewiętnastowieczną pofabrykancką rezydencją. Mieści się tam przemiła Restauracja Soplicowo, której propozycje kulinarne zachwyciły naszych Przyjaciół.
         
        Uroczystość rozpoczeła się Polonezem, jak nakazuje polska tradycja. Nauki tańca Pani Kasi Rajtar-Graczyk przyniosły fantastyczne efekty. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich muzyczny koncert Zespołu Duo Milonga. 

          


        Polska - dzień 5

        Czwartek był ostatnim dniem mobilności w Polsce. Tego dnia zaprosiliśmy naszych zagranicznych Przyjaciół na wycieczkę po Łodzi. Towarzyszył nam niesamowity Przewodnik Pan Krzysztof Olkusz Absolutnie Turystycznie - przewodnik po Łodzi. Perfekcyjnym angielskim, z ogromną życzliwością, fajnym poczuciem humoru (kiedy trzeba) pokazał nam ciekawe zakamarki Łodzi.

        Zwiedzanie zaczeliśmy jednak od smutnego miejsca-Stacji Radegast. Miejsce to stało się miczącym świadkiem tragedii ludności żydowskiej, kierowanej do różnych obozów koncentracyjnych. Oj zrobiło to miejsce wrażenie!

          


        Polska - dzień 4

        Środa była dniem sportu i tańca. Troszkę obawialiśmy się o pogodę, ale na szczęście Niebiosa się zlitowały i deszcz spadł dopiero w nocy. Tego dnia, wcześnie rano, autobusem miejskim pojechaliśmy w pobliże kompleksu sportowo-wypoczynkowego "Malinka".
         
        Tam, przez las, dotarliśmy do celu. Pan Michał Basta i Pan Artur Borasik poprowadzili super zajęcia ruchowe. Było dużo śmiechu, a przede wszystkim integracji. Wszyscy bardzo zgłodnieli i ze smakiem "spałaszowali" drugie śniadanie. Gromkie 100 lat z okazji urodzin Madzi, Dominiki i Wojtka niosło się po borach i kniejach Malinki.

          


        Polska - dzień 3

        We wtorek cała nasza erasmusowa ferajna odwiedziła Toruń. W niezwykle ciekawem muzem Twierdza Toruń - Fort IV zapoznaliśmy się z historią miasta podczas zaboru pruskiego. Nasi Przewodnicy okazali się też fantastycznymi animatorami zabaw i konkursów. Strzelanie z łuku wcale nie jest takie proste.
         
        Po smacznym obiedzie w twierdzowej restauracji udaliśmy się na miejską starówkę. Toruńskie pierniki są przepyszne. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze działania!

          


        Polska - dzień 2

        Poniedziałek był bardzo intensywny! Spotkanie z Panem Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza, zwiedzanie Urzędu Miasta Miasto Zgierz, wycieczka po okolicy i Muzeum Miasta Zgierza a także fantastyczna gra miejska w, jak zwykle życzliwym, Miasto Tkaczy Park Kulturowy, zapoznało naszych zagranicznych Znajomych, z klimatem miasta.
         
        Następnie udaliśmy się do Szkoły, gdzie Goście zostali powitani przez Panią Dyrektor oraz Uczniów kl. 7b i Projektowiczów. Pierwszy polski obiad wywołał trochę emocji. Zupa pieczarkowa, w wydaniu Pani Kucharki Małgosi, zrobiła prawdziwą furorę.

          


        Polska - dzień 1

        Z radością informujemy, że erasmusowa mobilność w SP6 rozpoczęła się. Wszyscy dotarli do Zgierza szczęśliwie, chociaż trochę głodni i zmęczeni. Nareszcie spotkaliśmy naszych "starych" Przyjaciół a także poznaliśmy nowych. Wszyscy są super. Zapowiadają się cztery cudowne dni. Obserwujcie nasze relacje na fejsie.

          


        Kreta - zakończenie

        Dzień powrotu jest zawsze bardzo męczący: wczesna pobudka, ostatnie pakowanie, myśl: czy oby na pewno wszystko wzięliśmy, transfer na lotnisko, formalności przed odlotem, boarding a potem sam lot - w naszym przypadku tyćkę opóźniony. A zatem jesteśmy! Zmęczeni, ale szczęśliwi. W telefonie 1000 zdjęć, w kontaktach nowi znajomi. To był czas nad wszystkie czasy!

        Serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom z 6ο Γυμνάσιο Χανίων za wspaniałą organizację mobilności, opiekę, życzliwość. Jesteście wspaniali. Zapraszamy do Polski! Bardzo dziękujemy naszym projektowym Partnerom z: Turcji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii. Współpraca z Wami to prawdziwy zaszczyt. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania i kolejnej mobilności.

          


        Kreta dzień V

        Ostatni dzień projektu był dniem turystyczno- wypoczynkowym. Nasi drodzy Gospodarze pokazali nam przepiękne nadmorskie miasteczko Retimno, następnie przejechaliśmy nad malownicze górskie jezioro Kourna, gdzie pływaliśmy na rowerach wodnych i jedliśmy obiad - musakę (tradycyjne greckie danie zbliżone do włoskiej lasagne).

        Z naszymi greckimi Kolegami pożegnaliśmy się w centrum sportu w Chanii, grą w kręgle. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na uroczystą pożegnalną galę-kolację, gdzie otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz zjedliśmy greckie tradycyjne przysmaki.

        Wieczór ten był pełen niespodzianek. Nasi Gospodarze zaprosili regionalny zespół folkowy, żeby zaprezentował i nauczył nas tańców i pieśni ludowych. Wszyscy już bez problemu zatańczymy taniec Zorby.

          


        Kreta dzień IV

        Po szybkim śniadanku Gospodarze zawieźli nas nad jezioro Aghia. Wspaniały park otaczający wodę dawał trochę ochłody, gdyż słońce dzisiaj świeciło bardzo mocno. Następnie udaliśmy się do miejscowości Varipetro, gdzie znajduje się klasztor Św. Kiriaki, bardzo ważne miejsce dla mieszkańców Krety.

        W dolnym klasztorze dowiedzieliśmy się o historii miejsca oraz o działalności Św. Kiriaki. Następnie po ponad 200 stromych schodach dotarliśmy, z niezłą zadyszką, do górnego klasztoru, gdzie mogliśmy zrobić fantastyczne panoramiczne zdjęcia okolicy i zakupić pamiątki. Niewiarygodne wrażenie zrobił na nas wąwóz Therisso. Pośród skał porośniętych lasem, wspinały się górskie kozy.

        Solidnie już zmęczeni i głodni dotarliśmy do tawerny "Rizina" w miejscowości Zourova. Jest ona położona w wysokich górach. Widoki stamtąd zapierały dech. Mogliśmy tam skosztować potraw podawanych tradycyjnie na greckim weselu. Było pycha! Wieczór spędziliśmy, jak zwykle, spacerując po malowniczych uliczkach Chanii w poszukiwaniu pamiątek.

          


        Kreta dzień III

        Kolejny dzień upłynął pod znakiem sportu. Zaraz po śniadaniu przemieściliśmy się do centrum sportowego, położonego nad samą zatoką. Widoki, ze wzgórza na morze, niebiańskie! Integarcyjne zabawy sportowe trochę nas zmęczyły, dlatego też z radością przyjęliśmy decyzję o plażowaniu.

        Nasi Gospodarze zaprosili nas na wykwintny obiad do Klubu Oficerskiego. Kuchnia grecka jest przepyszna! Pod koniec dnia Pani Irini- nauczycielka język francuskiego w szkole w Chanii oprowadziła nas po mieście i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła historię miasta.

         


        Kreta dzień II

        Dzień pełen ruchu i wszelkich aktywności. Po śniadaniu zostaliśmy zaproszeni do Urzędu Miasta na spotkanie z Panem Nikosem Kalogerisem, który w imieniu władz regionu Chania powitał nas na Krecie. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat miejsca, w którym mamy przyjemność przebywać.

        Następnie powędrowaliśmy urokliwymi uliczkami miasta do Szkoły. Tego dnia był wielki festyn tańca, śpiewu i muzyki. Nasi gospodarze przedstawili nam najpopularniejsze tradycyjne greckie tańce. Zostalismy również zaproszeni na wspaniałą ucztę greckich smakowitości, przygotowanych przez rodziców naszych nowych przyjaciół.

        Po obiedzie przeszlismy do nadmorskiego parku, gdzie poznawaliśmy się podczas zabaw integracyjnych. Dzień zakończył się nieodłączną wizytą w zaprzyjaznionej już kawiarni i małym wieczornym spacerkiem.

          


        Kreta dzień I

        Projekt "21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games" tym razem w Grecji, w malowniczym mieście Chania na wyspie Kreta. Tak! Już jesteśmy wszyscy, cały skład. Grupy projektowe z: Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Polski są na miejscu. Jutro spotkamy sie z naszymi greckimi Przyjaciółmi i zaczynamy działać. Zrobiliśmy mały rekonesans po okolicy, poniżej pierwsze fotki. Oglądajcie nasze codzienne relacje na fb i instagramie.

          


        Portugalia dzień IV

        Czwarty dzień zaczął się deszczowo. Mimo to, mając nadzieję na trochę słońca, pojechaliśmy na wycieczkę po wschodnim wybrzeżu. Pierwszym miastem było Obidos.

        Miasteczko Obidos słynie z festiwalu czekolady. Na degustacje tego specjału zjeżdżają ludzie nawet z Lizbony. W okresie Bożonarodzeniowym całe miasto staje się Świąteczną Wioską. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą w miasteczku pojawił się już wielkanocny zając i pisanki, oczywiście z czekolady.

        Obidos słynie również z zamku otoczonego murami miejskimi. Jest też tutaj bardzo dużo dekoracji wykonanych z płytek ceramicznych. Nawet nazwy sklepów są z nich wykonane. Loja to sklep po portugalsku. Klimat jest tu łagodny, więc na ulicach można spotkać rośliny, które u nas rosną wyłącznie w domu np. kalie lub drzewosza grubiastego.

          

        Następną miejscowością było Baleal, która słynie ze świetnych warunków do surfowania. A my szukaliśmy na tej atlantyckiej plaży kamyczków na pamiątkę.

        W kolejnej miejscowości na Srebrnym Wybrzeżu, jak je nazywają Portugalczycy, było Peniche. Tutaj stanęliśmy na klifach i podziwialiśmy siłę oceanu z góry. Następnie poszliśmy na pyszną atlantycką rybę i deser.

        Ostatnim przystankiem było Santa Cruz z pozostałościami ciężkiego więzienia dla więźniów politycznych. Obecnie jest tam muzeum walk niepodległościowych.

        Jak zwykle wszędzie można spotkać mozaiki, nawet nad garażem. Przy plaży można zobaczyć pomnik upamiętniający portugalskiego poety Joao de Barros.

        Wieczorem po powrocie z wycieczki całą grupą erasmusowiczów poszliśmy do kolejnej restauracji na kolację. Serwowano tradycyjne portugalskie dania.


        Portugalia dzień III

        Dzisiaj historycznie i sportowo:

        - Najpierw wycieczka po Torres Vedras zaczęła się od pomnika wina, który jest bardzo ważnym produktem miejscowym. Instalacja jest cała opleciona winoroślą, a jesienią dojrzałymi kiśćmi winogron.

        Stare miasto jest pełne urokliwych szczegółów, budynków, kościołów i zakątków.

        - Po drodze na wzgórze zamkowe przeszliśmy przez starą dzielnicę żydowską. W centrum kultury żydowskiej obejrzeliśmy wystawę obrazującą historię Żydów w Torres Vedras.

        - W końcu dotarliśmy do ruin zamku. W XIV wieku mieszkał tu kasztelan z rodziną i mieścił się garnizon wojskowy. W latach wojen napoleońskich ostrzeliwano stąd atakujące wojska francuskie broniąc dostępu do Lizbony.

        - Potem obiadek i zajęcia ruchowe. Po posileniu się na szkolnej stołówce (dzisiaj była rybka) poszliśmy na salę gimnastyczną.

        - Na sali we współpracy międzynarodowej graliśmy w tradycyjne gry na świeżym powietrzu. Były znane nam kapsle, klasy, skakanka, wyścigi w workach i z jajkiem na łyżce. Ale również nieznane nam strącanie drewnianymi krążkami palików czy kręcenie drewnianych bączków. Co okazało się bardzo trudne nawet dla Portugalczyków. Dzień skończył się w bibliotece. Ciąg dalszy jutro. 

          


        Portugalia dzień II

        Dzień drugi zaczął się od wizyty u Pani Burmistrz Torres Vedras. Gdzie zostaliśmy bardzo ciepło powitani tradycyjnym wypiekiem z fasoli i marcepana, a następnie obejrzeliśmy film promujący miasto i okolice.

        Po tym miłym spotkaniu nasza przewodniczka Teresa zabrała nas do swojej szkoły gdzie spotkaliśmy się z Dyrektorem Placówki. Zobaczyliśmy pracownie, boiska zewnętrzne i zjedliśmy lunch w szkolnej stołówce.

        Potem przyszedł czas na pracę w grupach międzynarodowych. Dyskutowaliśmy podobieństwa i różnice między tradycyjnymi narodowymi zabawami na świeżym powietrzu. Obejrzeliśmy też specjalnie nakręcony film prezentujący tradycyjnie portugalskie gry i zabawy. Jutro wypróbujemy niektóre z nich.

        Dzień zakończył się słodkimi przekąskami. Wieczorem udaliśmy się na wspólną kolację do lokalnej restauracji ze wszystkimi uczestnikami projektu Erasmus+. Była to kolejna okazja do integracji.

           


        Portugalia dzień I

        Jedziemy! a raczej jedziemy i lecimy! Zgierz - Warszawa-Modlin - Lisbona - Torres Verdas. Dużo emocji, ale przygoda super! Dotarliśmy na miejsce, spotkaliśmy kolegów z innych krajów i w poniedziałek zaczynamy działać. Oglądajcie nas - ciąg dalszy nastąpi! A tak między nami: Projekt "21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games" jest genialny!

           


        Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Turcji - podsumowanie

        Międzynarodowe sympozjum nauczycieli, w ramach programu Erasmus+ pod tytułem: „21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games”, odbywało się w miejscowości Adana w Turcji. Nauczyciele z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Grecji, Włoch i Polski dyskutowali nad ważnymi elementami współpracy między szkołami, będącymi stronami projektu.

        Podczas spotkań określono i dopracowano następujące kwestie:

        - Ustalono terminy mobilnosci,
        - Omówiono sprawy organizacyjne i finansowe dotyczące mobilnosci
        - Opracowanie rezultatów po mobilnosci

        Oprócz omawiania kwestii organizacyjnych, nauczyciele brali udział w warsztatach i seminariach metodycznych, ukierunkowanych na wykorzystywanie metod aktywizujących w nauczaniu oraz aspektów współpracy międzynarodowej, w ramach programu Erasmus+.


        Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Turcji dzień czwarty

        Niestety, czas płynie nieubłaganie szybko. W końcu nadszedł moment podsumowania spotkań, rozmów i ustaleń. Miejscem zakończenia mobilności stała się Antiochia – starożytne miasto, z którego historią uczestnicy zapoznali się w Muzeum Archeologicznym. Ważnym miejscem na mapie tego antycznego regionu jest wykuty w skale Kościół Św. Piotra. Właśnie tutaj Apostoł pełnił swoją posługę zanim udał się do Rzymu. Wieczorem wszyscy Nauczyciele otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

          


        Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Turcji dzień trzeci

        Dzisiejszy dzień, przez Organizatorów, został zaplanowany jako czas poświęcony historii Turcji. Dlatego też Uczestniczy Projektu odwiedzili historyczną Kapadocję, a w niej wspaniałe kamienne miasto, Dolinę Gołębi – które okazują się prawdziwym bogactwem regionu i niewiarygodne podziemne miasto. Podczas historycznych wędrówek Nauczyciele uzgadniali szczegóły przyszłych działań i aktywności, łącząc przyjemne z pożytecznym.

          


        Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Turcji dzień drugi

        Kolejny dzień międzynarodowego spotkania nauczycieli był bardzo intensywny i obfitujący w oficjalne spotkania. Uczestnicy sympozjum zostali zaproszeni do Magistratu, gdzie spotkali się z Burmistrzem oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty. Niesamowite wrażenie wywarło Muzeum Rękodzieła Nauczycieli i Uczniów, w którym od XIV w. gromadzone są własnoręcznie wykonane prace. Następnie uczestnicy projektu odwiedzili szkołę Sarıçam Şehit İslam Akyüz Ortaokulunun katılımcı olduğu. Pracowity dzień zakończył się prezentacją narodowych tańców i pieśni tureckich.

          


        Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Turcji w ramach programu Erasmus+

        W dniach 17.01-22.01. 2022 roku nauczyciele SP6: Pani Dyrektor Halina Sypka, Pani Elżbieta Leniart i Pan Igor Krawczyk uczestniczą w międzynarodowym spotkaniu nauczycieli w ramach porogramu Erasmus+. Sympozjum „21st Century Skills Through Traditional Outdoor Games” odbywa się w miejscowości Adana w Turcji.

        Nauczyciele z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Grecji, Włoch i Polski realizują zadania zgodnie z założeniami projektu, dlatego też, w dniu dzisiejszym, wzięli udział w:

        1. seminarium „How to integrate 21st-century skills our educational context?

        2. warsztatach Teacher Autonomy Changes Teaching Anatomy

        3. w konsultacjach dotyczących strony internetowej projektu na platformie e-Twinning

        Spotkaniom projektowym, towarzyszą również rozmowy w grupach dyskusyjnych. Jest również czas, aby poznać system edukacji obowiązujący w Turcji, kulturę, kuchnię i zabytki, zaprezentowane przez Gospodarzy.

          


        W ramach projektu Erasmus+

        “21st Century Skills through Traditional Outdoor Games”,

         który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

        i jest realizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. J.Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Sportowymi

         we współpracy z 5 krajami partnerskimi:

        Hiszpania, Portugalia, Grecja, Turcja, Włochy

         organizujemy

         KONKURS NA LOGO PROJEKTU

         “21st Century Skills through Traditional Outdoor Games”.

        “Umiejętności 21 wieku w tradycyjnych grach poza murami szkoły”

         

        Umiejętności 21 wieku to:

        krytyczne myślenie, kreatywność, współpraca i komunikacja

        (critical thinking, creativity, collaboration, communication) 

        1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4,5,6,7,8 SP 6 w Zgierzu.

        2. Zadaniem uczniów jest wykonać logo projektu, które będzie:
        a. przedstawiać 4 umiejętności 21 wieku: krytyczne myślenie, kreatywność, współpraca, komunikacja i tradycyjne gry poza murami szkoły
        b. zawierać tytuł projektu w języku angielskim
        c. zawierać inne wybrane przez autora elementy wskazujące m.in. na flagi krajów partnerskich i Unii Europejskiej
        d. być prosty w przekazie i przejrzysty
        f. w formacie a4

        3. Pod uwagę przy wyborze najlepszego loga projektu brane będą: prezentacja, kreatywność, spójność i przejrzystość, wysoka rozdzielczość (jeśli będą to prace multimedialne)

        4. Wszystkie techiniki są dozwolone, również cyfrowa

        5. Praca powinna być anonimowa. Uczeń nie powinien podpisywać swojej pracy. Tylko nauczyciel – opiekun konkursu będzie numerował prace i przechowywał nazwiska uczniów – autorów prac zgodnie z kodami umieszczonymi na odwrocie pracy do momentu ogłoszenia wyników.

        6. Ze szkoły zostaną wybrane 3 najlepsze projekty loga, które będą wchodziły w skład 18 najlepszych prac wybranych przez wszystkie kraje parnterskie. Autorzy trzech najlepszych prac wybranych z naszej szkoły zostaną nagrodzeni.
        Następnie dokonane zostanie głosowanie na najlepszą pracę z wcześniej wybranych 18.

        7. Zwycięska praca przedstawiająca logo projektu, będzie prezentowana we wszytkich oficjalnych miejscach, gdzie będą się znajdowały informacje na temat projektu, czyli portal e-Twinning, strona szkoły, fb szkoły, ulotki, banery, plakaty.

        8. Opiekunem konkursu jest pani Karolina Skupińska. W razie potrzeby wszelkie pytania możemy kierować do opiekuna konkursu za pomocą poczty outlook. Opiekun konkursu nie może zasiadać w składzie jury.

        9. Ostateczny termin oddania prac jest to 4 grudnia 2020. Wyniki zostaną podane w dniu 11 grudnia 2020 – piątek.

        10. Prace oddajemy wysyłąc plik, zdjęcie lub skan pracy przez pocztę outlook do opiekuna projektu.

        11. Ze wszyskich odesłanych prac zostanie przygotowana prezentacja przekazana wychowawcom i zaprezentowana uczniom na godzinach wychowawczych.

        12. Autor pracy przekazuje wraz ze swoją pracą oświadczenie podpisane przez rodziców, w którym zrzeka się praw autorskich do swojej pracy. Oświadczenie wraz z regulaminem konkursu zostanie załączone na stronie szkoły w zakładce Erasmus+.