• Dzień liczby Pi

• 15.03.2024 11:31
        • 14.03.2024
          Niezwykle klimatyczne, ponad stuletnie mury CKZIU, w dniu dzisiejszym gościły Uczniów z całego regionu łódzkiego, w tym i naszą reprezentację z kl. VII a i VIII b. Powodem spotkania była liczba П i jej święto. Gospodarze zorganizowali bardzo ciekawą konferencję nt. użycia i przydatności tej liczby, zaprosili na super warsztaty matematyczne, weterynaryjne i informatyczne. Dzień przemknął niezauważenie!
        • X Jubileuszowy Szkolny Bieg na Orientację

• 04.03.2024 07:57
        • 4.03.2024
          Super ekipa oddziału sportowego 5B uczestniczyła w fantastycznej konkurencji, jaką jest bieg na orientację. Oczywiście zawodnicy spisali się na medal. Przestrzegali zasad fair-play oraz świetnie posługiwali się kompasem. Drużyna startowała z pętli autobusu nr 3 przy ulicy Konstantynowskiej w Zgierzu. Po wręczeniu wytycznych Biegu, pamiątkowych znaczków oraz słodkich przekąsek i wody, ekipa wyruszyła w poszukiwaniu punktów trasy i rozwiązywaniu zadań.
          Cudownie było spotkać na trasie naszych absolwentów, Wiktora, Franka, Lenkę i Julkę, którzy pokochali tę formę aktywnosci fizycznej zaszczepionej w naszej szkole. Po zeskanowaniu ostatniego punktu trasy na obiekcie Stacji Nowa Gdynia Zgierz, uczniowie uwieńczyli wspaniałą przygodę pieczeniem kiełbasek, tostów i goracą herbatką. Atmosfera była wspaniała. Bardzo dziękujemy za Super organizację i już czekamy na XI wyprawę!