• Dzień Języków - Dwujęzyczni działają

• 09.12.2023 06:51
        • 8.12.2023
          W czwartek 7 grudnia ponad 50 uczniów z siedmiu zgierskich szkół podstawowych wzięło udział w "Dniu Języków - Dwujęzyczni działają ". W ramach tego wydarzenia uczniowie wzięli udział m.in. w interaktywnym przedstawieniu w języku angielskim. Wykazali się również ogólną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych rozwiązując quiz na Kahootcie.
          Kolejnymi zadaniami było dopasowanie połówek idiomów, odgadywanie języków i poznawanie tzw. "fałszywych przyjaciół" w języku angielskim i niemieckim. Wisienką na torcie było odgadywanie tytułow i wykonawców słyszanych utworów. Na koniec wszyscy wzięli udział w Kole Fortuny gdzie każdy los wygrywał.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i pysznego poczęstunku. Urząd Miasta Zgierza przekazał nagrody w postaci modelu Domu Tkacza do składania. Bardzo dziękujemy.
        • Silni ludzie w SP6

• 07.12.2023 16:57
        • 6.12.2023
          6 grudnia nasza szkoła brała udział w II Mistrzostwach Zgierza w wyciskaniu sztangi leżąc, pod hasłem: "Tylko słabi siłacze biorą dopalacze." Organizatorem imprezy był Przemysław Ciechanowski - strongman / trener personalny oraz Stowarzyszenie Przemysława Staniszewskiego. Wszyscy zawodnicy spisali się na "złoty medal":

1.Małgosia Białek 2c
          2.Wiktoria Frątczak 2b
          3.Bartek Skopiak 2b
          4.Maks Kosiorek 2b
          5.Oliwia Sobczak 2b
          6.Alan Karolak 2b
          7.Julian Dałek 4b
          8.Kacper Kosiorek 4b
          9.Franciszek Stępniak 6b
          10.Bartek Przybyt 6b
          11.Jakub Kaźmierowski 6b
          12.Jakub Tomas 8a
          13.Emil Krawczyk 8b

W kategorii dzieci klas 1-3, wicemistrzem został Alan Karolak z klasy 2b. Gratulujemy!!!

Uczniowie mieli okazję poznać Dominika Abusa, Krzysztofa Radzikowskiego oraz Przemysława Ciechanowskiego, absolwenta naszej szkoły. Prowadzący wydarzenie, Piotr Woltman, docenił fantastycznych kibiców z SP6, wręczając uczniom medale za super doping.
        • Mikołajki w SP6

• 07.12.2023 16:55
        • 6.12.2023
          Imieniny Św. Mikołaja to cudowny czas życzliwości, uśmiechu, pomocy innym. Dlatego też dostojny Solenizant odwiedził dzisiaj naszą Szkołę na zaproszenie Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Podobno Jego sanie były zaparkowane przy McDonaldzie. Zabawy było co niemiara. Mikołaj czuł się z nami jak w domu i obcierał łezkę, kiedy ruszał dalej. Zostawił nam za to przemiłe życzenia i prezenciki.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, za super kontakt z Mikołajem i Samorządowi Szkolnemu za przemiłe towarzystwo dla naszego Gościa