• Wrażenia z koncertu dla Kuby

• 16.01.2024 19:45
          • 16.01.2024
            W piątek, 12 stycznia, odbył się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony był na rehabilitację powypadkową naszego absolwenta Jakuba Jędrzejczaka. Dla Kuby zagrali nie tylko nasi uczniowie, przygotowani przez panią Katarzynę Szczepańską, ale również grupa artystyczna pani Julii Szwajcer, Talent Kolektyw. Po raz pierwszy w SP6 zagościła muzyka poważna. Artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi wykonali utwory operowe i operetkowe największych kompozytorów muzyki klasycznej.

Było energetycznie, emocjonalnie i bardzo wzruszająco. Miedzy blokami muzycznymi odbyła się aukcja, podczas której można było nabyć fantastyczne przedmioty i usługi. Aukcja przerosła nasze oczekiwania. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom licytacji oraz ofiarodawcom. Kłaniamy się artystom i wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie na nasze wydarzenie. Szczególnie dziękujemy Rodzicom naszej Szkoły, którzy bardzo aktywnie wspomogli organizację i realizację całego przedsięwzięcia. Informujemy też, że działania dla Kuby będą kontynuowane.

Wkrótce informacje nt. kolejnej aukcji przedmiotów, których nie zdążyliśmy wylicytować podczas koncertu. Dziękujemy i do zobaczenia. Powyżej link do koncertu. Film został przygotowany przez Pana Mariusza Gibkiego-Zastępcę Przewodniczącego Rady Rodziców SP6. Serdecznie dziękujemy!
          • Koncert dla Kuby

• 12.01.2024 07:00
          • 12.01.2024
            Koncert dla Kuby już za parenaście godzin, a do nas napływają kolejne propozycje na aukcje. Niestety, ze względów czasowych nie możemy jej przedłużyć, ale informujemy, z wielką radością i wdzięcznością, że druga odsłona charytatywnej licytacji dla naszego Absolwenta, będzie kontynuowana w najbliższym czasie za pośrednictwem szkolnego FB. Szczegółowe informacje wkrótce.

PS. Są jeszcze dostępne bilety. Cena 20,00 PLN. Zapraszamy do gabinetu nr 1, przy głównym wejściu do Szkoły.

• 12.01.2024 06:59
          • 11.01.2024
            Uczniowie klasy 4b i 4c miały przyjemność uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu w Atlas Arenie w Łodzi, do której dotarli koleją ŁKA. Dzieci kibicowały drużynom z całej Polski w „Turnieju Piłki Halowej im. Jana Kuropatwy IPA CUP”, zorganizowanym przez Łódzką Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Uczniowie kibicując brali udział w KONKURSIE "SUPERKIBIC". Atrakcją imprezy były także pokazy sprzętu służb mundurowych oraz symulacje jak np. zachować się podczas załamania się lodu pod człowiekiem.

• Ferie zimowe w Zgierzu

• 10.01.2024 06:21
          • 9.01.2024
            Zapraszamy do zapoznania się z informacją nt. otwartych zajęć  organizowanych przez Gminę Miasto Zgierz w okresie ferii zimowych  2024r.

Terminy feryjnych zajęć otwartych:

Szkoła Podstawowa  Nr 1 - 29.01.2024 – 02.02.2024  godz. 7:30 - 16:00
            Szkoła Podstawowa Nr 11 -  29.01.2024 – 02.02.2024   godz. 7:30 - 16:00
            Szkoła Podstawowa Nr 12 - 05.02.2024 – 09.02.2024 godz. 7:30 - 16:00

Ilość miejsc ograniczona ze względu na zasoby kadrowe i możliwości lokalowe placówek.

Informacje na temat programu zajęć otwartych oraz spraw organizacyjnych i formalnych, można uzyskać w placówkach prowadzących zajęcia dla dzieci z terenu miasta Zgierza. Zapisy w sekretariatach placówek prowadzących zajęcia od 11.01.2024 – 19.01.2024.
          • Koduj z Gigantami - warsztaty programowania

• 10.01.2024 06:25
          • 9.01.2024
            Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu - Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 18. roku życia. To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności! Uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mieli okazję stworzyć własne gry i aplikacje w środowiskach i językach takich jak:

Scratch
            Minecraft
            AppInventor
            C#
            Python

Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści.
            Zajęcia odbędą się w 27 stycznia oraz 11, 17-18 lutego 2024r. Spotkamy się w placówce Giganci Programowania w Zgierzu ul. Długa 5. Zapisy odbywają się poprzez formularz: https://www.kodujzgigantami.pl. LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, dlatego nie zwlekajcie z rejestracją.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje:

Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza

Czekają na Was fascynujące wyzwania i nowe możliwości! Do zobaczenia na warsztatach!