• Koncert charytatywny dla Kuby

• 03.01.2024 15:15
          • 3.01.2024
            To już w następnym tygodniu, 12 stycznia 2024, o godz. 17:00! Koncert charytatywny, podczas którego zostaną zebrane środki na rehabilitację naszego Absolwenta Jakuba Jędrzejczaka. Niesamowity wieczór, pełen wrażeń i wspaniałej muzyki.
            Nikogo z Przyjaciół nie może zabraknąć. Koszt jedyne 20 PLN. Bilety już od tego piątku (05.01) można nabyć u naszej niezastąpionej Pani Beatki w gabinecie nr 1. Serdecznie zapraszamy!
          • Wigilia Bożego Narodzenia

• 04.01.2024 08:06
          • 22.12.2023
            Niezwykły czas Wigilii i Bożego Narodzenia, to bardzo ważny moment dla Społeczności Szkolnej. W dniu wczorajszym (21.12.2023) odbyło się spotkanie wigilijne dla pracowników Szkoły. Jak co roku towarzyszyli nam Pracownicy- Emeryci, którzy swoje życie poświęcili SP6. Cieszymy się bardzo, że byli z nami również znamienici Goście: Pan Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Miasto Zgierz, Pan Marek Lipiec.
            W piątek, 22.12.2023 Uczniowie, wraz ze swoimi Nauczycielami, spotkali się na Wigiliach klasowych. Ten wzruszający a zarazem budujący relacje moment, poprzedzony był fantastycznymi Jasełkami przygotowanymi przez Klasy Drugie naszej Szkoły. Ogromne brawa należą się młodym Aktorom oraz Wychowawczyniom klas drugich: Pani Katarzynie Szczepańskiej, Pani Joannie Sujeckiej oraz Pani Renacie Pruskiej za perfekcyjnie przygotowane przedstawienie.

Film z wydarzenia można obejrzeć powyżej, dzięki Panu Mariuszowi Gibkiemu - Zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców przy SP6 w Zgierzu, który to nie tylko nagrał ale również zmontował i przygotował do publikacji fantastyczny klip.

Dobrych Świąt Wszystkim i Szczęśliwego Nowego Roku 2024
          • Grudniowe spotkanie Rady Rodziców

• 11.12.2023 07:36
          • 11.12.2023
            W dniu 12.12.2023 (wtorek) o godzinie 17:00, tradycyjnie w stołówce szkolnej, odbędzie się ostatnie już w tym roku kalendarzowym zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy minimum po jednym przedstawicielu z każdej "trójki klasowej", pozostali oczywiście również mile widziani.

Wszystkich rodziców zachęcamy do kontaktu z Radą Rodziców we wszystkich nurtujących Państwa sprawach. Można to zrobić za pośrednictwem "trójek klasowych" lub bezpośrednio wysyłając maila na adres: RRSP6Zgierz@protonmail.com
          • IX Szkolne Czytanie "Opowieści Wigilijnej"

• 11.12.2023 07:35
          • 10.12.2023
            Niesamowite widowisko przygotowane przez Uczniów i Nauczycieli, na podstawie świątecznej powiastki Dickensa, zgromadziło bardzo liczną widownię. Fantastyczne scenki teatralne, przeplatane i dopełniane fragmentami utworu oraz bajecznymi układami tanecznymi i bożonarodzeniowymi piosenkami w wykonaniu szkolnego zespołu i solistów, wywarły na widzach wspaniałe wrażenie.
            Owacjom na stojąco nie było końca. Serdecznie dziękujemy za ciekawe interpretacje czytanych fragmentów: Naczelnikowi Wydziału Edukacji i Młodzieży Miasto Zgierz, Panu Markowi Lipcowi, Zastępczyni Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży, Pani Małgorzacie Bujalskiej, Dyrektor Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa, Pani Dorocie Abramczyk, Panu Piotrowi Cieńskiemu- naszemu absolwentowi, poecie i dziennikarzowi, Przewodniczącemu Rady Rodziców SP6, Panu Piotrowi Piwońskiemu, Przewodniczącej Samorządu Szkolnego, Wiktorii Misztal oraz nauczycielom: Pani Dyrektor Halinie Sypce, Pani Wicedyrektor Małgorzacie Mirowskiej, Pani Katarzynie Okurowskiej i Panu Igorowi Krawczykowi.

Za rewelacyjny scenariusz i reżyserię w mistrzowskim wykonaniu wielkie brawa i podziękowania należą się Pani Krzysztofie Plucińskiej. Eteryczne tancerki i tancerz zostali przygotowani przez Panią Katarzynę Rajtar-Graczyk. Oprawa muzyczna, występ zespołu i solistów to dzieło Pani Katarzyny Szczepańskiej, a wszystko to wydarzyło się przy klimatycznej scenografii Pani Joanny Sujeckiej. Wszystkim należą się gorące podziękowania.

Nie byłoby tego wszystkiego bez naszych utalentowanych Uczniów. To Wy stworzyliście to przedstawienie i jego czarodziejski klimat. Jesteśmy z Was dumni.
          • Dzień Języków - Dwujęzyczni działają

• 09.12.2023 06:51
          • 8.12.2023
            W czwartek 7 grudnia ponad 50 uczniów z siedmiu zgierskich szkół podstawowych wzięło udział w "Dniu Języków - Dwujęzyczni działają ". W ramach tego wydarzenia uczniowie wzięli udział m.in. w interaktywnym przedstawieniu w języku angielskim. Wykazali się również ogólną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych rozwiązując quiz na Kahootcie.
            Kolejnymi zadaniami było dopasowanie połówek idiomów, odgadywanie języków i poznawanie tzw. "fałszywych przyjaciół" w języku angielskim i niemieckim. Wisienką na torcie było odgadywanie tytułow i wykonawców słyszanych utworów. Na koniec wszyscy wzięli udział w Kole Fortuny gdzie każdy los wygrywał.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i pysznego poczęstunku. Urząd Miasta Zgierza przekazał nagrody w postaci modelu Domu Tkacza do składania. Bardzo dziękujemy.